W ramach statutowej działalności edukacyjnej i na rzecz promocji wolontariatu w pierwszym kwartale roku 2025 Polska Fundacja dla Afryki przeprowadziła następujące projekty:
1. I Festiwal Afryki i Bliskiego Wschodu – patronat, kiermasz, dwie prelekcje i warsztaty tworzenia kartek dla Darczyńców
Jest to już trzecia edycja Festiwalu organizowanego w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ w Krakowie, którem Fundacja patronuje. Tym razem studenci zorganizowali kiermasz dla rwandyjskiej organizacji Children Empowerment Network, z którą działamy już od trzech lat. Jej założyciel, Martin Kubwimana przeprowadził w Afrykańsko-Bliskowschodnim Kole Naukowym na UJ spotkania eksperckie, zorganizowaliśmy również razem zbiórkę na obchody Dnia Dziecka Afrykańskiego. Ponadto, organizacja prowadzi kilka edukacyjnych i rolniczych projektów dofinansowywanych przez Polską Fundację dla Afryki. Torebki na kiermasz zostały uszyte przez członkinie organizacji CEN. Dochód z nich będzie przeznaczony na szkolne czesne dla młodszych podopiecznych tej organizacji.
Oprócz kiermaszu pracownicy Fundacji wygłosili referaty o Kamerunie i Madagaskarze, a także przeprowadzili warsztaty ręcznie robionych kartek dla naszych Darczyńców.

Materiały edukacyjne Fundacji.

Prelekcja Mateusza Gurbiela.

Kiermasz torebek.

Warsztaty tworzenia kartek dla darczyńców.
2. Wystąpienie i stoisko na II Międzynarodowym Kongresie Afrykanistycznym w Toruniu
Podczas II Międzynarodowego Kongresu Afrykanistycznego w Toruniu, pracowniczka Fundacji Martyna Krasny wygłosiła wystąpienie: „Gdy koszty wysyłki przewyższają koszty wysyłki. Kilka słów o konstruktywnej pomocy Afryce po dziesięcioleciu działalności Fundacji”.
3. Kolejna zbiórka CLIX Liceum Ogólnokształcącego Warszawa – Włochy.
Podczas kiermaszu licealiści zebrali ponad 6000 złotych na Afrykę! Dziękujemy!
4. Kiermasz w III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej w ramach współpracy z Care Child – projektem w ramach Olimpiady „Zwolnieni z teorii”.
5. Prelekcja w IILO „Jak pomagać i jak nie pomagać Afryce” w ramach współpracy w projekcie UJ Dziedzictwo kulturowe, wojna domowa i społeczne zaangażowanie – przykład sudańskiej diaspory w Polsce.
6. Prelekcja w Środowiskowym Domu Samopomocy w Skawinie o konstruktywnej pomocy.
7. Wystawy naszej Fundacji w wielu polskich placówkach edukacyjnych.
8. Wykład w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Sobieskiego w Krakowie w ramach Dnia Geografii – Afryka.
9. ZSP nr 1 w Kempnie – warsztaty o Madagaskarze