Przekazaliśmy 5412 euro na doprowadzenie wody do Centrum Medycznego im. św. M. Kolbego w Sabou. Projekt obejmuje: odwiercenie studni głębinowej, wybudowanie wieży ciśnień, stworzenie zbiornika na magazynowanie wody oraz zainstalowanie pompy solarnej wraz z panelami. Powiększy to zaplecze higieniczno-sanitarne dla szpitala, a pośrednimi beneficjentami projektu będą nie tylko pacjenci i pracownicy placówki, lecz także mieszkańcy dystryktu w Sabou (107 000 osób), bez względu na pochodzenie czy religię. W centralno-zachodnim regionie Burkina Faso na ponad milion mieszkańców przypada jeden szpital referencyjny w Koudougou. W dystrykcie sanitarnym Sabou funkcjonuje jedno centrum medyczne, zapewniające świadczenia chirurgiczne (to właśnie Centrum Medycznego im. św. M. Kolbego). Dlatego stan zdrowia mieszkańców Burkina Faso jest słaby. Choroby zakaźne skutkują wysoką śmiertelnością. Średnia długość życia jest tu bardzo niska. Wiele niemowląt umiera. Sytuacja jest dużo gorsza na wsiach niż w miastach, gdyż nieliczny personel medyczny pracuje głównie w tych ostatnich.
Franciszkanie pracujący na misji w Burkina Faso stworzyli centrum medyczne, w którym funkcjonuje apteka, laboratorium analiz, gabinet dentystyczny, oddział medycyny ogólnej, oddział położniczy z salą operacyjną, ambulatorium dla chorych na AIDS i gruźlicę, centrum edukacji dla matek i dzieci niedożywionych. W tym centrum niejednokrotnie opiekę otrzymują osoby nieposiadające środków na leczenie (np. chorzy na AIDS).
Doprowadzenie czystej wody do szpitala jest jedną z niezbędnych inwestycji, przeprowadzanych przez władze szpitala, które mają na celu: zmniejszenie śmiertelności matek i dzieci, zmniejszenie śmiertelności z powodu AIDS, gruźlicy i malarii, zapobieganie i leczenie chorób niezakaźnych (cukrzyca, choroby układu krążenia, urazy).