Przekazaliśmy 7 200 zł na budowę studni dla potrzeb misji Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Yumbii w Demokratycznej Republice Konga. Misja prowadzi m.in. szpital i szkołę.
Szpital w Yumbii ma 70 miejsc dla chorych. W razie potrzeby przyjmuje więcej osób, zwłaszcza dzieci. Warunki szpitala są bardzo skromne. Brakuje wody, prądu, podstawowego wyposażenia medycznego i sanitarnego. Podczas sezonu deszczowego warunki się pogarszają z powodu przeciekającego dachu. Sale szpitalne są zalewane.
W szpitalu znajdują się: sala porodowa, pokój zabiegowy, pokój konsultacji, apteka. Szpital zazwyczaj bywa przepełniony. Niekiedy na jednym łóżku umieszcza się po dwoje, a nawet po troje dzieci, by w ten sposób wszystkim dać możliwość leczenia się. Najczęstszym schorzeniem jest malaria (często jest to malaria z ostrą hemolizą czerwonych krwinek, co powoduje silne anemie i związane z tym powikłania). Dużym problemem jest brak banków krwi. Kolejną trudnością jest leczenie dzieci z ciężkim niedożywieniem. Dziecko niedożywione musi pozostawać w szpitalu co najmniej trzy miesiące pod ścisłą kontrolą medyczną. Jest też sporo przypadków gruźlicy, tak wśród dzieci jak i dorosłych. Kolejnym problemem jest wirus HIV oraz dość częste epidemie cholery, które stanowią duże zagrożenie dla społeczeństwa z powodu braków podstawowych warunków higienicznych.
Dużą trudnością służby zdrowia Demokratycznej Republiki Konga jest przywiązanie do dawnych tradycji kulturowych. Leczenie się u szamanów pogarsza sytuację. Często ludzie narażają swoje zdrowie, a nawet życie.
Do szkoły podstawowej uczęszcza około 1000 dzieci. Dzieci są radosne i chętnie przychodzą do szkoły. Jednak ich sytuacji materialnej, a także wyposażenia szkoły, nie da się porównać z warunkami, jakie mają dzieci w Polsce. Klasy są bardzo przepełnione. Niektóre liczą około 50 a nawet 70 dzieci. Uczniowie nie mają swoich podręczników. Te są wypożyczane na czas trwania zajęć lekcyjnych. Nie wszystkie dzieci przychodzą systematycznie do szkoły z powodu sytuacji finansowej rodziców. W szkole brakuje odpowiednio przygotowanej kadry nauczycielskiej, materiałów edukacyjnych. Lekcje odbywają się w języku lingala, zaś językiem urzędowym kraju jest francuski.