Przekazaliśmy 18 300 euro na remont w szpitalu w Katondwe w Zambii.
Szpital Sacred Heart w Katondwe istnieje od 1963 roku. Od 1969 r. jest prowadzony przez siostry Służebniczki Starowiejskie.
Najstarszą częścią tego szpitala jest oddział żeński z dziecięcym, który wymagał całkowitego remontu. Dach, który nigdy nie był remontowany, w porze deszczowej przeciekał i woda dostawała się do sal chorych.
Powiat Luangwa zamieszkuje 29 000 osób, głównie rolnicy, uprawiający poletka kukurydzy w porze deszczowej. Niektórzy zajmują się także wyplataniem mat i rybołówstwem. Ludność miejscowa jest bardzo biedna bez formalnego zatrudnienia, ponieważ nie ma w regionie żadnych zakładów pracy. Rolnictwo także jest nieopłacalne z powodu klimatu, który jest bardzo gorący i suchy. Rybołówstwo jest niebezpieczne z powodu krokodyli i hipopotamów, atakujących rybaków. Niewielu zajmuje się tym komercyjnie. Ludzie mieszkają w chatkach, pokrytych słomianymi dachami. Niewielu może sobie pozwolić na blaszany dach. Co roku na przednówku wiele rodzin cierpi głód. Ludzie przychodzą do szpitala prosić o prace za jedzenie.
Powiat Luangwa nie ma prądu, tylko kilka instytucji ma agregaty prądu na paliwo i panele słoneczne. Lokalni ludzie w większości nie maja prądu i wody.
W szpitalu nie ma elektryczności – szpital używa agregatora prądu i paneli słonecznych.
Szpital posiada 86 łóżek i zatrudnia 75 pracowników. Jest to jedyny szpital zapewniający usługi zdrowotne pierwszego i drugiego poziomu dla tej ubogiej okolicy i sąsiednich krajów w promieniu 100 km. Składa się z podstawowych oddziałów, takich jak: żeński z dziecięcym, męski, zakaźny, porodowy; bloku operacyjnego, przychodni przyszpitalnych (matki i dziecka, ginekologiczna, gruźlicza, HIV, psychiatryczna), izby przyjęć, RTG, USG, laboratorium, apteki a także z zaplecza (kuchnia, pralnia, stolarnia, magazyny, ogród, itd.). Rocznie w szpitalu na oddziale leczy się około 3 000 pacjentów, do czego dochodzą pacjenci ambulatoryjni w przychodniach przyszpitalnych w liczbie 12 000 rocznie. Prawie połowa pacjentów to dzieci. Pod opieką szpitala jest 800 chorych z HIV (70% kobiet).
Większość planowanych porodów w powiecie odbywa się w tym szpitalu — około 60 miesięcznie, w tym cesarskie cięcia. W szpitalu często leczą się ludzie zaatakowani przez zwierzęta. Częste choroby w regionie to malaria, gruźlica i HIV.
Przy szpitalu siostry prowadzą także przedszkole dla 80 dzieci z okolicznych wiosek.